Wypoczynek w Krynicy Morskiej

Wybierając się na wczasy nad polskie wybrzeże warto odwiedzić miejscowość o nazwie Krynica Morska. Kurort położony jest w końcowym odcinku Mierzei Wiślanej i otaczają go wody Morza Bałtyckiego i Zalewu Wiślanego. Jest to jednocześnie jedno z najmniejszych miast w Polsce pod względem liczby mieszkańców. Pierwsze wzmianki o Krynicy Morskiej pochodzą z XV, a czasu kiedy stworzono połączenie morskie między Elblągiem, a Królewcem Krynica Morska stała się znanym kurortem wypoczynkowym i tak pozostaje do dziś.

Prawa miejskie otrzymała Krynica w roku 1990 Na przyjeżdżających do Krynicy turystów czekają szeroka plażą, białe wydmy, czyste powietrze i błękitne morze. Krynica leży w centrum Parku Krajobrazowego Mierzeja Wiślana i obfituje we wspaniałe krajobrazy. Rosną tu piękne lasy sosnowe, bukowe i modrzewiowe. Dobrym punktem widokowym na Bałtyk jest najwyższa z wydm o nazwie Wielbłądzi Garb.

Mierzeja Wiślana

Mierzeja Wiślana widok na Frombork (źródło: Wikipedia, autor: Polimerek)

Krynica posiada również miano uzdrowiska, jest mikroklimat ma właściwości lecznicze. W roku 1970 odkryto tu podziemne źródła solankowe bogate w jod. W Krynicy funkcjonują dwa porty ,rybacki i żeglugi turystycznej. Po stronie Zalewu Wiślanego znajduje się przystań żeglugi pasażerskiej i jachtowa. Można stąd wybrać się na wycieczkę morska statkiem pasażerskim do Elbląga, Fromborka, lub Kaliningradu. Wody Zalewu Wiślanego ochoczo kuszą amatorów żeglowania, a bogactwo ryb sprawia, że i wędkarze nie będą się tu nudzić.

Przystań żeglugi jachtowej w Krynicy Morskiej

Przystań żeglugi w Krynicy Morskiej (źródło: Wikipedia, autor: Ludwig Schneider)

Plaże w Krynicy posiadają pełne zaplecze turystyczne, znajdują się tu wypożyczalnie sprzętu wodnego, zjeżdżalnie i przebieralnie. Nie brakuje też dzikich, bezludnych miejsc, gdzie w ciszy można korzystać ze wszystkich uroków przybywania nad morzem. Dużą atrakcją turystyczną Krynicy Morskiej jest jedyna na Mierzei Latarnia Morska, której pochodzenie datuje się na 1895 rok. W czasie II wojny światowej latarnia została zniszczona, z czasem ją odbudowano i udostępniono zwiedzającym. W liczącej sobie 26 m wysokości latarni obejrzeć można historyczne zdjęcia Krynicy, oraz wystawy malarstwa.

Latarnia w Krynicy Morskiej

Latarnia w Krynicy Morskiej (źródło: Wikipedia, autor: Jarba)

Krynica Morska to słynny ośrodek wypoczynkowy mogący poszczycić się bogata ofertą noclegową i gastronomiczną. Każdy wedle upodobań znajdzie idealne miejsce do odpoczynku lub też do zabawy. Bogate w jod powietrze, szeroka plaża i gęste lasy mieszane to największe atuty tej nadmorskiej miejscowości. Krynica Morska to idealne miejsce na wakacyjny wypoczynek.