Atrakcje w Mielnie

Mielno to jedno z najatrakcyjniejszych miejsc polskiego wybrzeża. Mielno leży na długiej mierzei między Morzem Bałtyckim, a jeziorem Jamno. Nazwa miejscowości wzięła się od słowa „miela” oznaczającego płyciznę, co ma związek z płytką zachodnią zatoką jeziora Jamno. Mielno leży na nisko położonej, płaskiej wysoczyźnie morenowej będącej pozostałością okresu lodowcowego.

Mileno usytuowane jest w wyjątkowo czystej części wybrzeża. Brak jest tu ciężkiego przemysłu, a czyste powietrze ma wyjątkowo zdrowotne właściwości. Od strony morza podziwiać możemy szeroki pas wydmowy składający się z wydmy białej, wydmy szarej, oraz lasu wydmowego. Piękna plaża i wyjątkowo duża ilość lasów sprawiły, że tereny te doskonale nadają się pod rekreację i turystykę. Nic więc dziwnego, że Mielno stało się wyjątkowo popularnym kurortem.

Mielno

Widok z najwyższego budynku Władysławowa, Źrodło: Wikipedia, Autor: Eweri

Funkcjonuje tu wiele ośrodków wypoczynkowych o wysokim standardzie. Nie brakuje też pensjonatów, kwater prywatnych i kampingów. Rozbudowana jest też sieć gastronomiczna, restauracje, kafejki i smażalnie ryb kuszą pysznymi potrawami. Znajdują się tu też czynne przez cały rok sanatoria, w których leczy się choroby układu nerwowego, ruchowego, krążenia, nieżyty górnych dróg oddechowych, tarczycy i inne.

Plaża w Mielnie

Plaże w okolicach Mielna, Źrodło: Wikipedia, Autor: Krzysztof Popławski

Na turystów przyjeżdżających do Mielna czeka bogata oferta turystyczna i wiele ciekawych atrakcji. Można udać się w rejs statkiem wycieczkowym po jeziorze, lub wypożyczyć sprzęt wodny w tutejszych wypożyczalniach. Są tu też doskonałe warunki do wędkowania, gdyż wody obfitują w różnorakie gatunki ryb. Na szerokiej, piaszczystej plaży znajduję się zjeżdżalnie i trampoliny, które stanowią atrakcję nie tylko dla najmłodszych wczasowiczów.

Atrakcją dla dzieci jest też znajdujące się w Mielnie wesołe miasteczko, które na pewno dostarczy wielu wrażeń. Do najciekawszych zabytków Mielna zalicza się Kościół Przemienienia Pańskiego z XV wieku, park dworski z przełomu XIII i XIV wieku, oraz willa o konstrukcji szachulcowej i zabytkowy pensjonat. Symbolem Mielna jest usytuowane w centrum miasta słynny Pomnik Jelenia.

Kościół w Mielnie

Kościół pw. Przemienienia Pańskiego w Mielnie, Źrodło: Wikipedia, Autor: Tineau

Mileno to słynny ośrodek wypoczynkowy polskiego wybrzeża. Na jego popularność wpływają wyjątkowo czyste powietrze, szeroka plaża i pasma pięknych wydm. W okolicy Mielna znajdują się liczne piesze i rowerowe szlaki turystyczne, które obfitują w ciekawe krajobrazy. Liczne atrakcje turystyczne, bogato rozbudowana baza noclegowo - gastronomiczna sprawiły, że Mielno chętnie odwiedzają turyści z całego kraju.