Atrakcje we Władysławowie

Władysławowo to znane nadmorskie miasteczko położone u nasady Półwyspu Helskiego. Leży na terenie Nadmorskiego Parku Krajobrazowego i otoczone jest wodami Bałtyku i Zatoki Puckiej. Malowniczy krajobraz, długie, szerokie plaże i czyste powietrze bogate w jod oraz bogata oferta imprez kulturalnych i atrakcji sportowych sprawiają, że Władysławowo to idealne miejsce na spędzenie urlopu w czasie wakacji. Władysławowo to nie tylko turystyczna miejscowość letniskowa, ale także ważny i duży port rybacki - jeden z najważniejszych w tym rejonie Bałtyku.

Władysławowo

Widok z najwyższego budynku Władysławowa, Źrodło: Wikipedia, Autor: Krzysztof

Od roku 1994 port otwarty jest dla turystów i pełni funkcje mola, to ulubione miejsce spacerowiczów i wędkarzy. Z portu można wypłynąć kutrem rybackim w rejs po Bałtyku i Zatoce Puckiej, lub wyjść na długą, ciągnąca się aż 23 kilometry, szeroka plaża, o złocistym piasku to główna atrakcja turystyczna Władysławowa. Na plaży znajdują się punkty gastronomiczne, wypożyczalnie sprzętu wodnego, oraz obiekty do gry w siatkówkę plażową, czy piłkę nożną. Odważniejsi turyści mogą też spróbować skoków na bungi, w centralnej części plaży mieści się stały punkt skoków na bungi.

Port we Władysławowie

Port we Władysławowie, Źrodło: Wikipedia, Autor: Dariusz.Biegacz)

Do największych atrakcji Władysławowa oprócz portu i plaży należą Dom Rybaka, Hallerówka, i Muzeum Przyrodnicze. Dom Rybaka to największy budynek w mieście. Na jego szczycie znajduje się ogólnodostępny punkt widokowy skąd można podziwiać przepiękną panoramę Władysławowa i Bałtyku. Hallerówka to drewniany budynek należący niegdyś do gen. Hallera, twórcy zaślubin Polski z morzem . Obecne w budynku mieści się muzeum pamiątek po generale. Kolejna atrakcja Władysławowa to Muzeum Przyrodnicze Nadmorskiego Parku Krajobrazowego, w którym zobaczyć można wystawę przedmiotów związanych z Kaszubami, oraz unikalną florę i faunę regionu.

Hallerówka

Centrum pamięci Generała Hallera, Źrodło: Wikipedia, Autor: Lajsikonik

We Władysławowie znajduje się również Aleja Gwiazd Sportu, gdzie wmurowane są mosiężne gwiazdy z nazwiskami sławnych polskich sportowców. Odbywający się tu każdego roku Festiwal Sportu tłumnie gromadzi gwiazdy sportu i kibiców. Z kolei miłośnicy przyrody koniecznie powinni zobaczyć Wąwóz Chłapowski. Jest to najpiękniejsza część Parku Narodowego. Ta malownicza dolina ciągnąca się aż do samej plaży to wyjątkowe miejsce w skali całego wybrzeża.

Z kolei znajdująca się tuż obok Władysławowa stadnina koni oferuje turystom możliwość przejażdżki konnej brzegiem morza, co też stanowi nie lada atrakcję. Władysławowo to urocze portowe miasteczko z mnóstwem atrakcji turystycznych. Z pewnością każdy turysta odwiedzający to miejsce nie będzie się nudził i ciekawie spędzi tu wakacje.