Ustronie Morskie

Ustronie Morskie to średniej wielkości miejscowość nadmorska. Znajduje się na Pomorzu Środkowym, w sąsiedztwie Kołobrzegu. Jest to popularna i lubiana wśród turystów miejscowość na polskim wybrzeżu. Ustronie słynie z wspaniałych lasów sosnowych, dobroczynnego mikroklimatu, piaszczystej plaży, a także malowniczego klifu. Wszystkie te dary natury sprawiają, że miejscowość warto odwiedzić o każdej porze roku.

Przebywając w Ustroniu Morskim warto wybrać się na wycieczkę do oddalonego o zaledwie 10 kilometrów Kołobrzegu. Można tu także zorganizować sobie wspaniałą pieszą przechadzkę jednym z licznych szlaków turystycznych znajdujących się w okolicy. W mieście znajduje się również molo spacerowe. Funkcjonują tu liczne szlaki rowerowe, można pojeździć konno lub skorzystać z lotów widokowych. Jak widać Ustronie przygotowuje mnóstwo atrakcji dla odwiedzających je każdego roku turystów.

Plaża w Ustroniu Morskim

Plaża w Ustroniu Morskim (Źródło: Wikipedia, Autor: Bogmis)

W miejscowości odbywają się corocznie różnego rodzaju imprezy kulturalne oraz sportowe. Amatorów fortyfikacji zainteresować mogą zlokalizowane w niewielkiej odległości od centrum miejscowości niszczejące w lasach umocnienia wojskowe pochodzące z czasów PRL. Lasy skrywają tam potężne działobitnie i schrony.

Ustronie Morskie to stosunkowo niewielka nadmorska miejscowość, w której można spędzić wspaniały letni urlop. Dostępna jest tu szeroka baza noclegowa i szereg atrakcji dostosowanych do potrzeb różnych gości. Jeśli planujemy urlop nad morzem warto jako przeznaczenie naszego wyjazdu rozważyć właśnie Ustronie Morskie.