Międzyzdroje - Perła Bałtyku

Międzyzdroje to znany nadbałtycki ośrodek wypoczynkowy. Ze względu na wspaniałe walory turystyczne Międzyzdroje nazywane są Perłą Bałtyku. Miasto położone jest nad Zatoką Pomorską, w środkowej części wybrzeża wyspy Wolin. Międzyzdroje to słynny ośrodek uzdrowiskowy, sąsiadujący z Wolińskim Parkiem Narodowym. Znajduje się tu siedziba dyrekcji parku. Miasto może poszczycić się szeroką plażą z wybrzeżem klifowym, oraz leczniczym mikroklimatem. Powietrze bogate w jod działa leczniczo na wiele schorzeń, szczególnie układu oddechowego i serca. Ośrodek jest dobrze rozwinięte turystycznie, posiada liczne pensjonaty, hotele, bary i restauracje. Turyści tu przybywający mogą liczyć na kwaterę o wybranym standardzie.

Międzyzdroje

Plaża w Międzyzdrojach (Źródło: Wikipedia, Autor: Pit1233)

Otaczający Międzyzdroje Park Narodowy oferuje unikalny krajobraz, a samo miasto kulturę i atrakcje turystyczne. Prawdopodobnie dlatego Perła Bałtyku jest odwiedzana przez tłumy turystów każdego roku. W Parku znajduje się Centrum Edukacyjno Muzealne, Pokazowa Zagroda Żubrów, oraz szlaki turystyczne i ścieżki dydaktyczne. Zwiedzając park podziwiamy prawdziwie piękną dziką przyrodę i unikalną szatę roślinną. Zresztą śmiało można powiedzieć, że Woliński Park Narodowy stanowi obok plaży główną atrakcję turystyczną Międzyzdrojów.

W parku zobaczyć można m. in. jezioro Turkusowe o specyficznym zabarwieniu wody. Warto również odwiedzić Muzeum Przyrodnicze Wolińskiego Parku Narodowego im Adama Wodziczki. Natomiast najczęściej odwiedzanym przez turystów punktem widokowym jest Wzgórze Gosań. Ta licząca sobie 95 m wysokości góra stanowi jednocześnie najwyższe wzniesienie polskiego wybrzeża. Ze szczytu wzniesienia rozciąga się wspaniały i zadziwiający widok na rozległą panoramę Zatoki Pomorskiej.

Klif Gosań

Widok z klifu Gosań (Źródło: Wikipedia, Autor: Grzegorz W. Tężycki)

W Międzyzdrojach można ponadto podziwiać molo o długości prawie 400 metrów, które jest jednocześnie przystanią morską. Turyści lubiący morskie wycieczki mogą stąd udać się w rejs do Świnoujścia i portów niemieckich. Międzyzdroje oferują turystom atrakcje w postaci licznych imprez kulturalnych. Najstarszą z nich jest odbywający się od 1965 roku Festiwal Chóralny.

Międzyzdroje zasłynęły również z odbywającego się tutaj corocznie Europejskiego Festiwalu Gwiazd, na chodniku przy Promenadzie Gwiazd co roku pojawiają się nowe odciski dłoni aktorów i twórców filmowych. Z kolei wśród zabytkowych atrakcji Międzyzdrojów warto zobaczyć Kościół św. Piotra Apostoła i Kapliczkę Stella Matutina.

Międzyzdroje to atrakcyjna turystycznie miejscowość polskiego wybrzeża. Na jej atrakcyjność wpłynęły położenie, sąsiedztwo Wolińskiego Parku Narodowego, szeroka plaża i odbywające się tutaj w sezonie letnim liczne wydarzenia kulturalne przyciągające osobistości świata kultury i sztuki. Wszystko to sprawia, że Międzyzdroje chętnie odwiedzane są przez turystów nie tylko z Polski, ale i i innych krajów.